Je vhodné kúpiť šatku a nosič ešte pred narodením bábätka?

Zodpovedané
20. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom šatky a nosiča. Termín pôrodu mám v júli.

Mám šatku a nosič kúpiť až po narodení dieťaťa, alebo môžem aj v predstihu?

Ak áno, tak akú šatku a nosič mi odporúčate?

Výšku mám 185 a váha pred tehotenstvom bola okolo 65 - 67 kg.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

šatku si kľudne môžete kúpiť už pred narodením bábätka a doma zatiaľ trénovať viazanie napríklad s vankúšom alebo plyšákom. Skvelé video ako na to sme natočili tu - https://www.facebook.com/watch/?v=5597762513181...

A také jednoduchšie (kratšie)

Úväz je kríž s kapsou dnu a je to taký univerzálny úväz vhodný od novorodencov až po veľkáčov 🙂

Šatku hľadajte veľkosť 6, bude vám stačiť. Ideálne čistú bavlnu alebo s prímesou tenclu či bambusu, gramážovo okolo 240. Okrem našich Sestrice novorodeneckých šatiek sa môžete poobzerať aj po iných značkách, napr Yako Yako, Vatanai, Moisha, Kokadi, Didymos, Yaro, Little Frog. Značiek je naozaj veľké množstvo, ak by ste si neboli istá, napíšte nám.

Čo sa týka nosičov, najlepšie je ísť vyskúšať aj s bábätkom, keď sa narodí. Keď nám napíšete, odkiaľ ste, pozrieme sa vo vašom okolí na nejaké podporné skupiny, obchody alebo požičovne.

Pre orientáciu medzi novorodeneckými nosičmi - zo slovenských napríklad Sestrice Carier ONE, Moyo First Size a Rischino Flexible, české MoniLu UNI Start, Moisha. Zahraničné Storchenwiege, Fidella, Kokadi.

Je ich naozaj veľa a každý je v niečom iný, preto je najlepšie ich vyskúšať a podľa toho sa rozhodnúť 🙂

Vaše Sestrice