Ktorý nosič je najlepší pre 7 mesačné dieťa?

Zodpovedané
21. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosiča pre 7 mesačnú dcérku, ktorá váži 8,5 kg. Pozerala som značku Tula standart, Lenny lamb, Be lenka 4 ever.

Aký máte názor na tieto nosiče?

Ktorý nosič je najlepší pre 7 mesačné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri dnešnej ponuke nosičov je najlepším riešením kúpiť si rastúci ergonomický nosič. Rastúci znamená, že sa dá jeho šírka prispôsobiť veľkosti dieťatka, tak vie pokryť takmer celé nosiace obdobie.

Tula Standard je s pevnou šírkou - nevie sa prispôsobovať, Lenny lamb - nenapísali ste presne ktorý model - má aj rastúce nosiče, BeLenka 4ever je rastúci nosič.

Každý výrobca má trošku inak riešené polstrovanie ramien, ich tvar, bedrový pás, každý používa iný typ popruhov, spôn, preto je najlepšie vyskúšať, či vám nosič bude vyhovovať, keďže nie je to malá investícia. Sú požičovne, ktoré požičiavajú nosiče, tak keď budete mať vybraný (alebo vybrané 2-3 značky), je fajn si ho požičať a vyskúšať doma v pohodlí, či vám a dieťatku bude sedieť. Požičovňu napríklad má aj predajňa Babywearhouse: https://babywearhouse.sk/kategoria-produktu/poz...

Dúfame, že sme svojou odpoveďou boli nápomocné,
za Sestrice
Barbora