Ktorý nosič odporúčate, keď mám útlu postavu a bolia ma kríže?

Zodpovedané
25. jún 2020

Dobrý deň,

chcem si zaobstarať nosič pre 6 mesačnú dcérku s váhou 7,5 kg. Mám útlu postavu - meriam 164 cm a vážim 50 kg. Od narodenia mám jemne pokrivenú chrbticu. Keď nosím dcérku na rukách, tak ma pobolieva chrbát a aj kríže.

Pozerala som Zumbuccu, teda nosič, ktorý má pevný a aj mäkký bedrový pás.

Ktorý by bol pre mňa vhodnejší?

Momentálne mám požičaný Ergobaby nosič. Mám dojem, že to nie je originál. Zistila som, že to je omnoho lepšie, ale občas cítim, že ma jemne bolia kríže. Vyskúšať si ich nemám kde.

Ktorý by ste odporučili?

Skôr sa prikláňam k tomu s pevným bedrovým pásom, ale zaujíma ma Váš názor.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri malom dieťatku sa manipulácii s ním nevyhneme a nosenie v šatke alebo nosiči je pre vás menej náročné ako keď je bábätko na rukách. V nosiacej pomôcke máte lepší postoj, nedávate sa na jednu stranu, máte voľné obe ruky. Takže je to pre Vás výhoda.

Pevnosť bedrového pásu sa nedá odporučiť podľa postavy - niekomu vyhovujú mäkšie, niekomu pevnejšie.

Pevnejšie pásy lepšie rozložia váhu a odľahčia ramená a chrbticu. Takže pri ťažších deťoch sa skôr prikláňame k nim. Pás si viete nastaviť tak, aby bol pre vás pohodlný, niekto si ho dáva nižšie, aby prekryl bedrové kosti a netlačil na ne.

Ak máte útlu postavu, bude dôležité pre Vás vedieť rozmery nosiča - na aký najmenší obvod sa dá stiahnuť bedrový pás, ako na úzko k sebe sa dajú stiahnuť ramenné popruhy hrudnou sponou (aby vám nosič nepadal dole z pliec), aká je minimálna dĺžka ramenného popruhu - aby vám neboli veľké.
Tieto údaje nájdete na stránkach výrobcov (nie všetky ale), tak potom sa pýtajte priamo u nich.

Rozmery nášho nosiča Sestrice Carrier nájdete na tejto stránke:
https://www.sestrice.com/sestrice-carrier/
Ak aj nemáte nablízku požičovňu, niektoré fungujú aj cez posielanie poštou - napr. https://babywearhouse.sk/pozicovna/ ak nie ste mimo v zahraničí.

Dúfame, že Vám naša odpoveď bola nápomocná. Ak by ste sa chceli poradiť ďalej, nech sa páči, napíšte nám 🙂
pekný deň ešte želáme,
za Sestrice
Barbora