Ktorý nosič odporúčate na turistiku pre 17 mesačné dieťa?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

naša dcéra má 17 mesiacov a váži 14 kg. Bola nosená v nosiči a aj v šatke.

V 8. mesiacoch sa v nich však už prestala cítiť pohodlne. Momentálne by sme nosič skúsili využiť na turistiku a príležitostné nosenie, keď už nôžky nevládzu.

Nosenie chceme už len na chrbte.

Aký nosič nám odporúčate?

Ja som nízka a útla, otec je vysoký. Skúšali sme Tulu Toddler a dcére sa v ňom páči. Ale nám rodičom nepasoval, potrebovali by sme o niečo vyššie na chrbte.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

píšete, že ste skúšali už Tulu Toddler. Je to nosič s pevnejšímberdovým pásom, čo pri ťažších deťoch aj odporúčame, lebo lepšie rozložia váhu dieťaťa a bedrový pás odľahčí váhu z ramien.

Náš nosič Sestrice Carrier je napríklad tiež s pevnejším bedrovým pásom. Ak potrebujete nosič mať viac na chrbte, je možné, že je to len otázkou nastavenia a možno by to šlo aj v Tule.

Existuje viacero požičovní nosičov, kde si nosič viete požičať na týždeň a vyskúšať si v ňom aj prechádzku. Alebo v niektorých mestách sú aj kamenné predajne/požičovne a nosiče si v nich viete vyskúšať.

Ak nám napíšete, z ktorého ste mesta, budeme Vás lepšie vedieť nasmerovať, kde vyskúšať nosič.

Alebo nám môžete poslať fotky a pokúsime sa aspoň takto "online" poradiť s nastavením (či by sa dala dať Tula ešte vyššie).

Pekný deň ešte želáme 🙂
za Sestrice
Barbora