Mám skoliózu a som útla. Je mňa vhodnejší nosič Moyo Cross alebo Sestrice Carrier?

Zodpovedané
25. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosičov. Dieťatko plánujem nosiť od cca 2 - 3 mesiacov do 1,5 roka maximálne. Vyberám si medzi dvomi nosičmi Moyo Cross a Sestrice Ccarrier.

Meriam 175 cm, avšak mám skoliózu chrbtice a som útlejšej postavy. Nechcem, aby ma bolel chrbát pri nosení.

Ktorý z týchto nosičov je mňa vhodnejší?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri problémoch s chrbticou je veľmi dôležité vybrať si nosiacu pomôcku, ktorá Vám bude pohodlná. Obidva nosiče sú kvalitné svojím prevedením aj spracovaním. To, či Vám sadnú viac krížené popruhy alebo tvarované je už individuálne. Preto odporúčame si požičať oba nosiče a vyskúšať si to. Osobná skúsenosť je neprenosná a najlepšia. Sestrice Carrier sa síce nekríži, ale ramenné popruhy sú pekne tvarované tak, že kopírujú chrbát, viete si ich nastaviť veľmi blízko k sebe, preto ho nosia aj mamičky so skoliózou, ktorým sadol a vyhovoval.

Požičovňa, ktorá funguje aj teraz je napríklad Babywearhouse.sk - požičiavajú aj cez zásielkovňu/kuriéra. Prípadne ak ste z Ba alebo okolia a situácia umožní mať otvorené prevádzky, tak môžete navštíviť aj ich kamennú predajňu na Lužnej 7 v Petržalke. Nosič je dobré si vyskúšať a kúpiť až v momente, kedy ho potrebujete. Obe značky ich majú k dispozícií hneď, takže netreba na ne potom ešte aj čakať.

Ak bábätko ešte len čakáte a rozhodujete sa, akú nosiacu pomôcku zvoliť, môžete si prečítať náš blog, kde do porovnania dávame nosiče aj šatky: https://www.sestrice.com/684-sk/patri-novoroden...

Dúfame, že sme s našou odpoveďou boli nápomocné.
Pekný deň ešte želáme,

za Sestrice
Barbora