Môže dieťa neznášať nosenie?

Zodpovedané
10. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosenia skoro trojmesačného synčeka. Už asi 6 týždňov sa ho pravidelne snažím dať do šatky alebo nosiča Manduca. Tú neznáša ešte viac ako šatku.

Pozrela som už všetky návody, snažím sa ho pekne uviazať, ale on je vždy zásadne proti. Väčšinou je z toho cirkus a ja to potom vzdám, načo ho trápiť.

Od ortopedičky má prikázané široké viazanie, ale nie kvôli nevyvinutiu kĺbov, ale kvôli obmedzenej pohyblivosti. Vraj mu chýba 15 stupňov do ideálnej roznošky.

V abdukčných gaťkách alebo látkových plienkach sa mi zdal ešte tvrdší. Skúšala som ho uviazať len tak v jednorázovke a nič. Stále sa vzpiera ako luk a vystiera, reve (na fotke má abdukčky).

Viažem ho nesprávne, alebo mu je to nepríjemné?

Stretli ste sa s tým, že niektoré deti nemajú radi nosenia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s touto otázkou sme oslovili pani Mgr. Editu Vlkovičovú (http://fyziomama.com/kontakty) , ktorá je fyzioterapeut a venuje sa práci s deťmi, sama svojho syna nosila, takže odborne vie prepojiť tieto dve oblasti.

Pokiaľ dieťatko má problém s roztiahnutím nožičiek a jeho svaly vo vnútri stehien sú skrátené, tak ho to reálne môže naozaj bolieť a preto túto polohu odmieta.

Odporúčali by sme Vám skonzlutovať to ešte u fyzioterapeuta osobne, ktorý vyšetrí bábätko a navrhne aj vhodné cvičenia.

Môžete zatiaľ skúsiť, či v rovnakej polohe, ale mimo šatky alebo nosiča - len na rukách je tiež tak veľmi nespokojný.

Držíme palce! Veríme, že sme s našou odpoveďou aspoň trošku pomohli 🙂

Pekný deň,
za Sestrice

Barbora