Musím žehliť novú šatku?

Zodpovedané
16. feb 2019

Dobrý deň,

v poslednej dobe sa stretávam s názorom, že novú šatku treba po vypraní vyžehliť z oboch strán. Na stránkach mojich obľúbených výrobcov som žiadne také odporúčanie nevidela.

Aký je Váš názor na žehlenie novej šatky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z hygienického a aj výrobného hľadiska je dostatočné, keď sa šatka ožehlí z jednej strany.

Pri šatkách, ktoré sú viacej krčivejšie, alebo tuhšie na začiatku - ak ju ožehlíte z oboch strán - šatka je mäkšia. Takže záleží aj od konkrétnej šatky a od toho, ako rýchlo chcete mať šatku mäkkú. Tiež výhodou pri žehlení z oboch strán je, že si šatku dostatočne skontrolujete kúsok po kúsku.

Ale nie je potrebné ju žehliť z oboch strán. Ak máte výkonnú žehličku a dobrú žehliacu dosku, aj ľanové šatky stačí z jednej strany ožehliť. Takže je to veľmi individálne.

Ak máte otázku ku konkrétnej šatke, prosím, napíšte nám.

Dúfame, že sme pomohli. Pekný deň ešte želáme,

za Sestrice
Barbora