Neublížim hlbokým dýchaním synovi v nosiči?

Zodpovedané
8. júl 2019

Dobrý deň,

pri nosení 8 mesačného synčeka v šatke aj v nosiči cítim, že nemôžem zhlboka dýchať, dýcham tak plytko, inak by som tlačila syna, cítim ako sa jemu dvíha bruško a to svoje tým pádom pri dýchaní "potláčam".

Neviem si na to zvyknúť ani neviem či je to v poriadku. Má diagnostikované hypotonické bruško, ľahký stupeň.

Neublížim hlbokým dýchaním synovi v nosiči?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte pocit, že pri normálnom dýchaní veľmi tlačíte na synčeka v nosiči alebo šatke, tak skúste povoliť popruhy na nosiči a uvoľniť mierne šatku tak, aby ste mali medzi sebou a bábätkom trošku väčšiu vôlu (aby ste medzi Vás vedeli vsunúť svoju dlaň). Zároveň však nemôže byť synček "ďaleko" od Vás, aby mu šatka a nosič poskytovali správnu oporu.

Najlepšie by sme vedeli poradiť, keď pošlete fotografiu, ako máte nosič/šatku na sebe a synčeka v nej. Môžete sa skúsiť pohrať aj s výškou v akej dieťatko nosíte (možno ho skúsiť dať trošku vyššie na Váš trup, možností je viacej).

Ak pošlete fotky, poradíme presnejšie.

Pekný deň ešte želáme,
za Sestrice

Barbora