Poradíte mi nosič pre trojmesačné dieťa?

17. dec 2018
Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosenia trojmesačného dieťaťa. Nosíme sa vo Vašich slniečkach, ale chceme aj nosič. Trojmesačný synček nie je trpezlivý a kým ho uviažem, tak je veľmi nepokojný a plače. Ja mám pocit, že v tom strese neurobím dobre úväz a celé nosenie nie je zdraviu prospešné.

Poradíte mi nosič? Dajú sa Vaše nosiče prekrížiť na chrbáte? Rada by som mala jeden nosič čo najdlhšie.

Ďakujem
Dobrý deň,

3 mesiace sú presne ten vek, kedy detičky začínajú objavovať svet naokolo a my musíme viazať buď veľmi rýchlo, alebo kombinovať nosenie v šatke s nosičom. Nemusíte sa však báť, že by nosenie nebolo zdraviu prospešné, ak nie je úväz 100%-ný.

Rodičovstvo nie je honba za dokonalosťou. Naopak, podľa štúdií, deti najlepšie prospievajú v PRIEMERNEJ starostlivosti 🙂 Úväz sa dá opraviť, keď dieťatko zaspí, šatku podoťahovať, zaistiť hlavičku, zrovnať chrbátik.

Ak by ste chceli začať s nosičom, teraz je ten správny čas, poobzerať sa po tom pravom. Všetkým odporúčame nosiče skúšať, ak je to možné, požičať si ich a vybrať ten pravý.

Na našich nosičoch nie je možné kríženie popruhov a to práve kvôli konštrukcii ramenných popruhov, ktoré sú anatomicky tvarované a vykrojené, aby prenášali váhu na chrbát a nie len ramená. Kríženie preto nie je potrebné. Ak si zvolíte veľkosť Carrier, vydrží pohodlne do 1,5-2 rokov.

Želáme krásny deň a pekné Vianoce 🙂

Za Sestrice Slávka
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli