Poradíte mi nosič pre začiatočníčku?

Zodpovedané
25. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosiča pre začiatočníčku. Bábo má 5 mesiacov, 8 kg a nosí veľkosť 74. Je pre neho verzia toddler nevhodná?

Dieťatko má rado kočík a nosič chcem na občasné nosenie.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo všeobecnosti verzia Toddler je pre väčšie deti - od 1-1,5 roku. Záleží ale, aká značka nosiča.
Označenie veľkosti Toddler má značka nosičov Tula - tá sedí od cca 1,5 roku.

Pri našom nosiči - Sestrice Carrier máme označenie veľkosti PLUS - tá je od výšky dieťaťa 80 cm (výška dieťaťa, nie veľkosť oblečenia - záleží aj aký má pomer trupu a dĺžky nôh) - sedí od roku, niekedy aj neskôr (16 mesiacov).
Každý z výrobcov alebo predajcov by Vám mal vedieť poradiť, ktorá veľkosť jeho nosiča je pre Vás vhodná.

Za nás by sme určite odporučili štandarnú-základnú veľkosť nosiča.

Keď nám upresníte značku nosiča, nad ktorým uvažujete, budeme vedieť poradiť presnejšie 🙂

Najlepšou možnosťou je nosič si pred kúpou požičať a vyskúšať, aby ste zistili, či vám je pohodlný, ako sa Vám nastavuje.

Na Slovensku je viacero požičovní nosičov - napr. iCarry, Ergorent,... túto službu majú aj niektoré eshopy s nosiacimi vecami...

Ak máte ďalšie otázky, nech sa páči, kľudne nám ešte napíšte 🙂

Pekný deň želáme,

za Sestrice
Barbora