Poradíte mi šatku pre dvojmesačné bábätko?

Zodpovedané
3. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom šatky.

Poradíte mi šatku pre dvojmesačné bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má Vaše dieťatko okolo 4 kg, stále by som volila šatku vhodnú pre novorodenca. S ňou sa ľahko pracuje, viaže, je pohodlná a poddajná. Ideálne sú šatky, ktoré majú gramáž cca 230-250 g/m2.

Ak máte 2 mesačné dieťatko, ktoré váži 5 kg, už sa Vám bude pohodlne viazať aj do šatiek so stredne vyššou gramážou - 260-280g/m2.

Na trhu je viacero výrobcov šatiek. Niektorí majú rovnakú kvalitu pre všetky dizajny (čiže nerozlišujú novorodenecké, pre väčšie deti - väčšinou ich majú označené tak, že sú univerzálne). Na našej stránke môžete nájsť rôzne kategórie, gramáže, zloženia. Pomocou filtra si viete zakliknúť aj veľkosť dieťatka (novorodenec, toddler) - https://www.sestrice.com/satky-na-nosenie-deti/.

Alebo ak by ste šli cez Pomocníka na výber šatky (https://www.sestrice.com/pomocnik-pre-vyber-satky/), tak vám ukáže už vybraté vhodné pre vás (aj vrátane vhodnej veľkosti). Ak by ste si aj nevybrali našu šatku, aspoň podľa týchto údajov sa budete môcť orientovať ďalej v ponuke na trhu šatiek (či už na bazári alebo u iného výrobcu).

Dúfame, že Vám naša odpoveď bola nápomocná. Prípadne nám napíšte, ak by ste sa chceli poradiť viac.

pekný deň ešte želáme,
za Sestrice
Barbora