Poradíte šatku pre novorodenca?

Zodpovedané
15. máj 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa informovať ohľadom šatky pre novorodenca. Bábätko sa mi má narodiť koncom augusta a chcem voliť niečo, aby mu nebolo teplo. Zároveň, aby mu v septembri, v októbri a v novembri nebola zima. Nosím veľkosť 38.

S nosením nemám žiadne skúsenosti. Dcéru som nosila v nosiči chvíľu, ale nechcela v ňom byť.

Do akej veľkosti a hustoty mám ísť?

Čo sa týka dizajnu, tak veľmi sa mi páči Forrest v tmavo zelenej farbe.

Mám investovať už do zanosenej šatky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pre novorodenca najviac odporúčame z našich šatiek celobavlnené šatky Poppy alebo Bylinky (Herbs v atlasovej väzbe), viete si ich zakliknúť vo filtri (tam si môžete vybrať aj “novorodenec”). Tiež aj šatku zo spolupráce s Kristínou Tormovou – Nosím šťastie.

Tieto šatky majú strednú gramáž (hmotnosť šatky na meter štvorcový 230 - 240 g/m2) a hneď po prvom praní sú veľmi mäkké a novorodenec sa s nimi viaže ľahko a jednoducho. Zároveň sú dosť pevné na to, aby uniesli aj väčšie a ťažšie dieťatko. Dieťatko sa dá samozrejme uviazať aj do pevnejšej šatky, tá však potrebuje trošku "zanosiť", aby sa s ňou dobre pracovalo.

Veľkosť šatky sa vyberá podľa Vašej konfekčnej veľkosti - pre správnu veľkosť môžete použiť nášho pomocníka pri výbere šatky: https://www.sestrice.com/pomocnik-pre-vyber-satky/
Najčastejší úväz pre novordenca aj staršie deti je Kríž s kapsou dnu, viedonávod nájdete tu: <>

Šatky Forest majú o niečo vyššiu gramáž, ale vďaka svojej väzbe a spôsobom tkania sú veľmi mäkké a aj novorodenec sa do nich viaže veľmi pohodlne. Píšete asi o šatke Forest Ebony - tá je čierno krémovej farby (len fotenie v lese jej dáva takéto "zelené" odlesky). Keďže bábätko sa narodí do konca leta, kedy už nebudú také teplé dni, je to výborná voľba 🙂
Počas najbližšieho mesiaca predstavíme aj nový dizajn na šatky, ktoré tiež budú vhodné aj pre novorodenca 🙂 Bude to spolupráca s ilustrátorkou Kaiah Illustrates ;)

Ak máte ďalšie otázky, pokojne nám napíšte.

Želáme Vám pekný deň,
za Sestrice Barbora