Trpím bolesťami krížov a nosím oblečenie XXL. Ktorý nosič je pre mňa vhodný?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

uvažujem, že by som svoje 2-mesačné bábätko občas nosievala v nosiči. Ešte nemám žiadny kúpený, tak by som sa chcela poradiť. Mám však problémy s krížami a nosím konfekčnú veľkosť XXL. Mojím hlavným dôvodom kúpy je bližší kontakt s bábätkom.

Aký nosič odporúčate, keď trpím bolesťami krížov a nosím oblečenie veľkosti XXL?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak trpíte bolesťami krížov, tak my by sme z našich skúseností odporúčali šatku, ktorá sa dokonale prispôsobí vám a aj bábätku. Viete si ju uviazať a dotiahnuť presne na tých miestach, kde to budete potrebovať.

Viete s ňou napríklad uviazať aj úväz s názvom Dvojitý kríž -

Je skvelý v tom, že jedným pásom šatky si fixujete kríže a dva pásy šatky idú cez celý chrbát, čo tiež vaše kríže veľmi odľahčí.

Veľkosť šatky sa vyberá podľa vašej konfekcie. Do 42 vám stačí 6tka, nad 44 7mička.

Ak vaše bábätko váži menej ako 5 kg, pozerajte čistú bavlnu alebo s prímesou tenclu, merina v gramáži okolo 240g/m2.

Ak je vaše dieťatko ťažšie ako 5kg, môžete už kľudne pozerať gramáže od 280g/m2 vyššie.

Značky ako Sestrice, Yako Yako, Loktushe, Vatanai, Moisha, Little Frog, Yaro, Didymos, Luluna Slings, Dekka....a mnohé ďalšie 🙂

Ak by ste trvali na nosiči, tak pozerajte buď nosiče s pevným bedrovým pásom (ako Sestrice Carrier, Moyo First Size, Neko) alebo poloviazacie nosiče ako MoniLu UNI tai alebo Zumbucca Tai, viazací Limas, Kibi Newborn Tai, Neko Half Buckle Baby, Kavka Handy...

Tých nosičov je veľa a najmä kvôli vašmu špecifiku by bolo dobré si aspoň dva nosiče pred kúpou vyskúšať. Toto môžete buď cez podporné skupiny nosenia.

Ich zoznam nájdete aj tu - https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1R...

Alebo cez eshopy a kamenné predajne - https://www.google.com/maps/d/u/3/viewer?fbclid...

V Bratislave máte ešte https://babywearhouse.sk/ a Babybum.

Vyskúšať nosiče je dobré aj kvôli tomu, aby sedeli vášmu bábätku veľkostne 🙂

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, napíšte nám ♥

Vaše Sestrice