Mám za sebou 3x IVF a 2 zdravé deti. Je šanca, aby mi vyšlo aj ďalšie IVF?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

mám za sebou 3x IVF, 6 vkladov a 2 zdravé deti po IVF. Máme ešte zmrazené embryá a zvažujeme, či to ešte skúsime. Ja mám 40 rokov a obidve tehotenstva boli v poriadku. Pôrody boli prirodzené.

Viete o nejakej štatistike, že by to ešte mohlo vyjsť vzhľadom k počtu pokusov a veku?

Veľmi by sme si priali ešte dieťatko. Mám PCOS a nepriechodné vajíčkovofy.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri zamrazenom embryu sa za vek pokladá vek ženy pri zamrazení embrya. To znamená, že keby ste mali aj viac rokov, úspešnosť vkladu sa počíta z veku, pri ktorom bolo embryo zamrazené.

Šance na otehotnenie sú reálne a vzhľadom k tomu, že ste nemali žiadne problémy v minulých tehotnostiach, neočakával by som žiadne potencionálne riziká.

Odporúčal by som však vklad zrealizovať čím skôr.

Držím palce.
S pozdravom
MUDr. Silvester Galo, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19