Môžem užívať DHEA ako podporu na uhniezdenie embrya pri kryoembryotransfere?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom DHEA.

Môžem užívať DHEA ako podporu na uhniezdenie embrya, keď budem mať KET riadený Estrofemom?

Ďakujem

Dobrý deň,

neexistujú relevantné informácie o podpornom účinku DHEA pri uhniezdení. Avšak existuje skupina žien (vek nad 35 rokov, nízka vaječníková rezerva, nízka bazálna hodnota DHEA v krvi), u ktorých v rámci prípravy na KET sa pozoroval pozitívny účinok.

Výsledky sú nejednoznačné, ale odpoveď na otázku, či môžete znie: Áno. Nič tým nepokazíte.

S pozdravom
MUDr. Galo Silvester, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19