Môže cysta na mozgu počas pôrodu prasknúť?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

pred 2 rokmi mi našli na mozgu 2 cm cystu (stacionárna). Chcela by som bábätko, no stále váham a oddiaľujem to.

Môže mi cysta počas pôrodu prasknúť?

Stretli ste sa už s tehuľkami, ktoré mali takýto problém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je dobré, že ste opatrná a rozmýšľate aj nad tým či vám tehotenstvo a pôrod nemôže ublížiť.

Určite by vo vašom prípade bolo nutné prekonzultovať váš stav s neurológom, u ktorého ste, predpokladám sledovaná. Dôležité je to, kde presne sa cysta nachádza či sa nezväčšila a pod.

O spôsobe ukončenia gravidity by sa mal taktiež vyjadriť neurológ.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková