Prečo mávam tlaky pod bruchom?

Zodpovedané
14. nov 2019

Dobrý deň,

3.9.2019 som bola na kyretáži. Týždeň po zákroku som bola na vyšetrení, kde mi gynekologička povedala, že všetko je v poriadku. Odvtedy mávam nepríjemné tlaky pod bruchom. Pri sexe mávam bolesti. Snažíme sa o dieťa.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ po kyretáži je menzes rovnaký ako predtým a vaša gynekologička na základe realizovaných vyšetrení vylúčila akúkoľvek patológiu, je poškodenie maternice skôr nepravdepodobné.

Príčinu by som hľadala možno v tom, či nie ste po potrate ešte precitlivená, čo je v úplnom poriadku a či ste sa na ďalšie tehotenstvo až príliš neupli.

Skúste tomu dať len čas. Po absolvovaní kyretáže je vhodné počkať so snahou o graviditu aspoň 3 mesiace (3 normálne menštruácie).

Sliznica maternice sa musí najskôr zregenerovať a znovu dostatočne pripraviť na uhniezdenie embrya. Ak vám vaše ťažkosti budú však naďalej pretrvávať, alebo sa stupňovať, tak je na mieste vyšetrenie, ktorým sa vylúči prípadný zápal alebo infekcia rodidiel.

Prajem vám veľa šťastia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková