Prečo mávam tlak na hrudi?

Zodpovedané
27. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Začala som sa liečiť na vysoký tlak, ktorý sa mi objavil zrazu raz v noci a brala ma RZP. Tlak bol 210/100.

Mám za sebou vyšetrenia: sono brucha, CT brucha, echo srdca, sono žíl, ekg holter, CT koronarografia, rôzne krvné testy. Všetko v poriadku. Akurát na ergometrii sa ukázala nejaká mierna odchýlka (ischémia) na ekg, ktorá vraj je bezpredmetná nakoľko koronarografia je v poriadku.

Aj tak sa mi stáva, že z ničoho nič pocítim tlak na hrudi (hore akoby pod kľúčnymi kosťami), pocit že sa dusím a cítim ako mi bije srdce, ale keď si odmeriam tlak tak je v poriadku cca 115/78 a tep 70-73.

Na aké vyšetrenie by som ešte mala ísť?

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte uvedené vyšetrenia v poriadku, tak Vaše ťažkosti budú pravdepodobne spôsobené úzkostnou poruchou alebo inými podobnými ochoreniami.

Preto by bolo vhodné absolvovať psychiatrické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková