Dá sa liečiť stav, keď hlien krčka maternice znemožňuje pohyblivosť partnerových spermií?

Zodpovedané
3. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bol mi robený postkoitálny test a vyšlo mi, že hlien krčka maternice znemožňuje pohyblivosť partnerových spermií.

Dá sa to liečiť?

Je možné otehotnieť prirodzene s touto diagnózou, keď mám aj nefunkčný jeden vaječník?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

čisto teoreticky úpravou hormonálnych hladín (ak sa zisti odchýlka) alebo úpravou pošvového prostredia by to mohlo vyjsť, účinnejšia v takomto prípade je ale inseminácia (teda zavedenie partnerových spermií do maternice - pričom stále ide o spontánne otehotnenie).

Samozrejme zavisí aj do spermiogramu a vášho veku.

Držím palce!

Dr. Rybanska