Dvakrát som potratila. Mohol mi uškodiť progesterón?

Zodpovedané
10. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už som 2x potratila v tom istom období a týždni, keď som mala ísť na kontrolu.

Mohol mi uškodiť progesterón, keď som si ho vkladala?

Po týždni vkladania som v prvom aj druhom tehotenstve ako keby napuchla zdola.

Je aj iná alternatíva progesterónu, ktorú by som do budúcna mohla použiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je veľmi nepravdepodobné, že by potrat spôsobil progesterón.

V prípade lokálnych ťažkosti s progesterónom je možne zvoliť progesterón v injekčnej forme, ktorý si podávate raz denne podkožne do kožnej riasy na brušku, eventuálne ho užívať perorálne.

Dr. Rybánska