HyCoSy vyšetrenie a možné riziká. Aký je Váš názor?

Zodpovedané
4. apr 2021

Dobrý deň,

lekárka mi navrhla laparoskopiu, alebo vyšetrenie HyCoSy na prešetrenie priechodnosti vajíčkovodov. Keďže sa na invazívnu brušnú operáciu a hlavne narkózu momentálne necítim, tak uvažujem nad vyšetrením HyCoSy.

Aké sú možné riziká tejto diagnostiky z Vášho pohľadu?

O možnosti nesprávnej diagnózy v zhruba 10 percentách prípadov som bola poučená. Na ďalšie možné riziká som za zabudla opýtať.

Nespôsobí glukóza neskôr upchatie inak priechodných vajcovodov?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide len diagnostiku priechodnosti vajcovodov. Určite preferujeme HyCoSy spôsob, vzhľadom na nízke riziko komplikácií (okrem falošnej pozitivity, jedine bolestivosť zákroku) a vysokú výpovednú hodnotu.

Určite bez obáv, odporúčam.

Dr. Rybánska