Je folikulárna cysta nebezpečná?

Zodpovedané
11. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom cysty.

Je folikulárna cysta nebezečná?

Je šanca otehotnieť, keď ju mám?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

folikulárne cysty sú relatívne časté. Zvyčajne nie sú nebezpečné a ženy nevedia, že cystu majú. Často sa jedná o náhodný nález pri vyšetrení.

Zriedkavo môžu pretrvávať a byť väčších rozmerov, vtedy cystu možno pociťovať tlakom až bolesťami v podbrušku.

Pokiaľ cysta pretrváva dlhší čas treba individuálne cystu posúdiť ale zvyčajne nie sú nebezpečné a pri menštruačnom krvácaní odídu samé. Tehotenstvo je možné.

S pozdravom