Je moje hCG na 15. deň po KET v poriadku?

Zodpovedané
2. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Absolvujeme IVF a minulý mesiac som mala robený prvý transfer ET (1 embryo). Bohužiaľ neujalo sa.

Dňa 15.12.2019 som mala robený KET ( 2 embrya). Dnes je 15. deň po KET a bola som na odbere krvi. Je to pozitívne, hCG mám 302,3.

Je takáto hodnota v poriadku?

Mohlo sa uchytiť len jedno či až dve embrya?

Druhá otázka sa týka toho, že dnes poobede som si na intímke našla malý hnedkastý fľak. Keď som sa utrela, tak som mala trošku hnedého výtoku.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vaša hodnota beta-HCG na 15. deň po vklade je v poriadku. Pri uhniezdení oboch embryí býva spravidla vyššia, no samotná nižšia hodnota beta-HCG túto pravdepodobnosť ešte nevylučuje.

Ak nebudete mať žiadne ťažkosti ako krvácanie či bolesti v podbrušku, postačuje ultrazvukové vyšetrenie približne o 10-14 dní od odberu krvi.

K vašej druhej otázke - slabé špinenie z rodidiel môže byť dokonca známkou úspešnej implantácie (uhniezdenia embrya), najmä pokiaľ sa nejedná o jasnú krv ako pri klasickej menštruácii.

Preto určite naďalej užívajte všetky lieky podľa protokolu a dohodnite sa v centre asistovanej reprodukcie na termíne ultrazvukového vyšetrenia.

Veľmi vám držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková