Je možné s týmto spermiogramom prirodzene otehotnieť, alebo ísť na insemináciu?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

manželovi bol robený spermiogram.

Tu sú výsledky:
Základná charakteristika
Objem 4.70
Ph 8
Erytrocity ,baktérie =žiadne
Počet spermii:
Súčet hodnotených spermii 2×200
Koncentrácia (x10/ml) 8.70
Celkový počet spermii (x10/ml ) 40.89
Pohyblivosť spermii:
Súčet hodnotených spermii 2×200
A-rychlo progresívne % 8
B-pomaly progresívne % 45
C-neprogresivne % 18
D-imobilne % 29
Spolu progresívne %53
Spolu motilné %71
Index motility 132

Je možné s týmto spermiogramom prirodzene otehotnieť, alebo ísť na insemináciu?

Alebo je nutné len umelé oplodnenie?

Ďakujem vopred za odpoveď

Dobrý deň,

mužský faktor neplodnosti je štatisticky zodpovedný za 30% neplodnosti. Zvyšných 30% neplodnosti môže byť na ženskej strane, 30% spoločne a 10% idiopaticky - kedy nevieme jasne definovať príčinu.

Odporúčanie liečby je veľmi závislé aj od iných vyšetrení, taktiež od času snaženia sa o počatie, veku páru, hormonálneho profilu, priechodnosti vajcovodov a mnohých iných faktorov.

Liečba sa po zhromaždení relevantných vyšetrení konzultuje s párom a volí sa najvhodnejší spôsob liečby.

S daným spermiogramom sú možné všetky 3 typy liečby - v spermiograme chýba ešte hodnotenie štruktúry.

S pozdravom