Má Myo-Inozitol pozitívne účinky aj bez diagnózy PCO a nadváhy?

Zodpovedané
14. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Čítala som, že Myo-Inozitol môže pomôcť zlepšiť dozrievanie vajíčok, keďže sa táto látka nachádza vo folikuloch.

Aký je Váš názor?

Má pozitívne účinky aj bez diagnózy PCO a nadváhy (teda bez poruchy metabolizmu inzulínu)?

Vraj prírodné prípravky a suplementy môžu byť u zdravých ľudí skôr kontraindikačné.

Môže teda napr. Myo-Inozitol u ženy bez PCO spôsobiť rast cýst?

Nemám ani PCO, ani nadváhu. Zaujímalo by ma preto, lebo chcem vedieť, či ho môžem užívať ako výživový doplnok (500 mg denne).

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že neuškodí.

Je dôležitý pre viaceré metabolické procesy v tele, dokonca podla niektorých štúdii zlepšuje kvalitu oocytov (vajíčok).

Dr. Rybanska