Mám si dať operovať viackomorovú cystu?

Zodpovedané
3. nov 2019

Dobrý deň,

na pravej strane vaječníka mám viackomorovú cystu vo veľkosti 4,23 × 3 cm. Mám ísť na konzultáciu do Bratislavy do Národného onkologického ústavu. Vraj tam majú lepšie prístroje a lepšie určia, či pôjdem na laparoskopický zákrok, alebo či sa budem liečiť.

Je lepšie podstúpiť operáciu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

veľmi závisí od toho, o akú cystu ide, teda od jej povahy.

Počkajte na výsledok konzultácie od onkogynekológa a podľa jeho doporučení sa zariaďte.

Spôsob liečby taktiež závisí od toho či ešte plánujete tehotenstvo alebo nie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková