Mám za sebou 3 potraty. Aké vyšetrenia mám podstúpiť?

Zodpovedané
16. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V roku 02/2016 som potratila v 9. týždni. Plodu prestalo biť srdiečko. V 10/2017 sa mi narodila zdravá dcérka po IUI.

V 06/2020 po prirodzenom počatí som potratila v 10. týždni a teraz v 12/2020 zamlčaný potrat v 14. týždni.

Mám za sebou genetické vyšetrenie - ja aj manžel sme v poriadku. Štítnu žľazu mám v poriadku. Hematológia - pichám Fraxiparine počas tehotenstva (to mi zistili hneď po prvom potrate v r. 2016).

Aké ďalšie vyšetrenia je potrebné ešte urobiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kľúčové by bolo genetické vyšetrenie z potrateného materiálu. Ak to však nebolo z nejakého dôvodu nebolo možné tak určite reprodukčnú imunológiu a ideálne aj vyšetrenie NK uterinných buniek (Dr. Lapides) a event.

3D vyšetrenie uteru. V prípade vyššieho veku ideálne aj genetické vyšetrenie embryí.

Dr. Rybanska