Mám za sebou 3 potraty. Ako znížim riziko ďalšieho potratu?

Zodpovedané
30. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám za sebou 3 potraty. Prvý v 5. týždni, druhý v 7. týždni a tretí v 11. týždni. Tam už bola aj akcia srdiečka a vždy sa prestalo vyvíjať.

Mám už 2 deti a tie boli úplne bez problémov. Môj doktor vravel, že potraty boli len náhoda a nijako to nerieši.

Čo by som mohla urobiť, alebo užívať, aby som znížila riziko ďalšieho potratu?

Môžem užívať Fraxaparine preventívne proti potratu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pichanie Fraxiparínu odporúčame až po hematologickom vyšetrení, kedy sa jasne potvrdí resp. vylúči či sa jedná o poruchu zrážanlivosti krvi.

3 a viac potratov je indikáciou na diagnostiku, i keď pri dvoch úspešných pôrodoch, nepredpokladáme že sa jedná o závažnejšie poruchy.

Pri opakovaných potratoch určite nepochybíte, pokiaľ sa dáte vyšetriť u hematológa a endokrinológa. Uvidíte, či sa tam odhalia nejaké príčiny. Pokiaľ nie - podľa Vášho veku treba posúdiť aký bude ďalší sled vyšetrení.

S pozdravom