Mám za sebou neúspešné vklady. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
4. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Absolvovala som moje prvé IVF (9 blastocyst a 2 včasné blastocysty), 1. ET (1
blastocysta) nevyšiel, 2.KET (1 blastocysta a 1 včasná blastocysta).

Ujalo sa jedno embryo, no bohužiaľ skončilo missed ab v 11. týždni, 3. KET (1 blastocysta a 1 včasná blastocysta) nevyšlo, 4. KET (2 blastocysty) nevyšlo.

Ešte máme zmrazené 2 blastocysty. Mám 30 rokov, urobené mám vyšetrenia. Genetika je v poriadku, endokrinológia je v poriadku, hematológia je mierna odchýlka v zrážanlivosti. 3 dni pred vkladom beriem Fraxiparin raz denne, reprodukčná imunológia - dve mierne odchýlky v cytokinoch (beriem infúzie intralipidov).

Pred vkladom a aj po vklade beriem Estrimax 3x2 tbl a Progesteron 3x1 tbl. Inak mám všetko úplne v poriadku. Nedarilo sa nám otehotnieť dva roky, preto nás poslali do CAR. Môj partner má 41 rokov, pomalšie spermie a má ich menej.

Čo by ste nám poradili, aby sa to podarilo?

Kde môže byť chyba?

Ďakujem

Dobrý deň,

v takomto prípade by som určite odporučila timelapse systém (morfokinetika embryí počas kultivácie) alebo predimplantačné genetické testy.

Na zváženie je vyšetrenie NK buniek priamo v maternici - obráťte sa ma Dr. Lapides, ktorá sa venuje tejto problematike na veľmi profesionálnej úrovni.

Držím veľmi palce.

Dr. Rybanska