Máme zmeniť centrum asistovanej reprodukcie?

Zodpovedané
8. nov 2020

Dobrý deň,

máme 2,5 ročného syna z IVF (vyšiel na štvrtý ET/KET). V lete sme chceli skúsiť súrodenca, no ani jeden z dvoch KET-ov nevyšiel. Keďže sme vyčerpali 3 IVF cykly a ďalší by sme si už hradili celý sami, tak váham.

Máme zmeniť centrum asistovanej reprodukcie?

Máme vyskúšať celé IVF ešte raz, alebo skúsiť vklad darovaného embrya?

Môže byť sekcia dôvod, že boli ďalšie KET-y neúspešné?

Ďakujem

Dobrý deň,

zmena centra asistovanej reprodukcie je veľmi diskutabilná vec. Zmenou centra akoby ste začínali liečbu odznovu.

Na druhú stranu je dôvera medzi lekárom a pacientom veľmi dôležitá.

Každopádne otázka použitia darovaných embryí zavisí od množstva faktorov, veku ale vždy by to mala byť až posledná možnosť v prípade vysokého veku, nulovej ovariálnej rezervy alebo pri opakovaných neúspechoch kedy už nie je iná možnosť.

Sekcia by nemala byť dôvodom neúspechu, ako sama píšete aj prvé dieťatko sa podarilo až po dlhšej dobe.

Držím palce.

Dr. Rybánska