Môže Covid-19 v prípade splodenia dieťatka nejako ho ohroziť?

Zodpovedané
25. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už dlhšie sa snažím otehotnieť. Mám za sebou jeden spontánny potrat.

Minulý týždeň som bola u svojej lekárky a podľa sona mi povedala, že budem mať ovuláciu a máme sa snažiť. Tak sme sa 4 dni snažili. Včera som sa dozvedela, že sme obaja s manželom pozitívni na Covid-19.

Môže Covid-19 v prípade splodenia dieťatka nejako ho ohroziť?

Ďakujem

Dobrý deň,

celkovo ešte vplyv koronavirusu na graviditu a jeho prípadný negatívny vplyv nie je dostatočne preskúmaný.

Dr. Rybanska