Môže plánovaná magnetická rezonancia ublížiť ak v čase jej vykonania sú tehotenské testy negatívne a až neskôr vyjdú pozitívne?

Zodpovedané
16. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Môže plánovaná magnetická rezonancia ublížiť ak v čase jej vykonania sú tehotenské testy negatívne (8. dpo) a až neskôr vyjdú pozitívne?

Vplýva to v tejto fáze tehotenstva negatívne na plod?

Za aký čas po MR sa môžeme opäť o bábätko pokúšať, ak sa tehotenstvo nepotvrdí?

Ďakujem

Dobrý deň,

magnetická rezonancia nepredstavuje žiadny problém pre graviditu obzvlášť nie v tomto prípade. Nejde o rtg vyšetrenie.

Dr. Rybanska