Môžeme sa pokúšať o druhé dieťa počas obdobia, keď ešte dojčím?

Zodpovedané
25. nov 2019

Dobrý deň,

máme 14 mesačné dojčené dieťa a chceli by sme druhé bábo. Dieťa dojčím vždy pred spaním. V noci je dojčené tiež, ale to si pocuckáva, aby sa ukľudnil.

Môžeme sa pokúšať o druhé dieťa počas obdobia, keď ešte dojčím?

Za odpoveď ďakujem

Zdravím vás,

pokúšať o graviditu sa, samozrejme, môžte.

Avšak z gynekologicko-pôrodníckeho hľadiska to nie je úplne ideálne. Existujú mnoho názorov na danú problematiku.

Pri kojení sa však uvoľnuje hormón oxytocín, ktorý okrem toho, že umožňuje transport mlieka mliekovodmi spôsobuje aj kontrakcie hladkého svalstva v maternici. To môže v krajnom prípade viesť až k potratu.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková