Teplota, únava a malátnosť po kyrete. Ide o hormonálny problém?

Zodpovedané
22. máj 2020

Dobrý deň,

som 15 dni po kyrete a trápi ma únava, malátnosť a k večeru teplota okolo 37 stupňov. Bola som dnes u doktora. Maternica a aj všetko bolo v poriadku, CRP v poriadku.

Čím to môže byť?

Môže tento stav spôsobiť nejaký hormonálny chaos?

Doktor mi našiel ešte na ľavom vaječníku 2 cysty a hovoril niečo o ovulácii. Každopádne takto biedne mi nebolo ani počas toho krátkeho tehotenstva.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

za normálnych okolností by ste mali byť 15 dní po zákroku už relatívne fit. Únava môže byť spôsobená náročným obdobím, ktoré ste prekonali.

Teplota, by už o takomto čase nemala byť (predpokladám, že sa jednalo o jednorázovú teplotu). Pokiaľ Váš doktor stav skontroloval a je všetko v poriadku, tak predpokladám, že postupne by ste mali pociťovať zlepšenie stavu.

Jednoznačne možno konštatovať, že pri kyretáži po tehotenstve sa jedná o hormonálny výkyv.

S pozdravom