Aký je Váš názor na spermiogram môjho manžela?

Zodpovedané
24. máj 2020

Dobrý deň,

kvôli metabolickej poruche sa chystáme na KET. Obaja sme nosičmi.
Muž bol na spermiograme.

Skvapalnenie - normálne
viskozita - abnormálna
objem ml - 3,81
ph - 8
konc. spermií - 14 (9mil.MS)
celkový počet 49,14
celkový pohyb % - 65
progresívny pohyb 36
neprogresívny pohyb - 29

Aký je Váš názor na výsledky spermiogramu?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate o akú metabolickú poruchu sa jedná. Každopádne pokiaľ ste v príprave na KET-Kryoembryotransfer spermiogram netreba - keďže sa pripravujete evidentne na transfer embrya, ktoré je zamrazené.

K spermiogramu:
Skvapalnenie - normálne - v poriadku
viskozita - abnormálna
objem ml - 3,81 - v poriadku
ph - 8 - v poriadku
konc. spermií - 14 (9mil.MS) - predpokladám 14 000 000/ml - znížená
celkový počet 49,14 - predpokladám 49 000 000 - v poriadku
celkový pohyb % - 65
progresívny pohyb 36 - v poriadku
neprogresívny pohyb - 29

Zo spermiogramu nie je zrejmé, či je viskozita zvýšená alebo znížená. Celkovo je spermiogram v poriadku, keďže nie je uvedené v akom zmysle je viskozita abnormálna.

Odporúčam konzultáciu u urológa.

S pozdravom