Boli mi odporučené intraipidové infúzie. Aký je Váš názor na odporúčanú liečbu?

Zodpovedané
10. okt 2020

Dobrý deň,

som po dvoch MA (6tt a 8tt) po prirodzenom otehotnení. Bola som na vyšetreniach hematológie (protilátky lupus antikoagulans v nízkom titre, v prípade pozitívneho testu nasadenie nízkomol. heparínu). Výsledky genetiky sú ok. Reprodukčná imunológia - mierne zvýšené NK bunky a embrotoxické cytokiny CD3+ INFg a CD3+ TNFa.

Boli mi odporučené intraipidové infúzie.

Aký je Váš názor na odporúčanú liečbu?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom na anamnézu a výsledky vyšetrení by som danú liečbu určite absolvovala. Hoci ide len o NK bunky predpokladám z periférnej krvi a nie o takzvané uterinné NK bunky.

Odchýlky aj v embryotoxických cytokínoch je nutné riešiť.

Držím veľmi palce!

Dr. Rybánska