Je podľa Vás reálne počať prirodzene pri danom spermiograme?

Zodpovedané
29. okt 2019

Dobrý deň,

bola by som vďačná za Váš nezainteresovaný názor.

Po podávaní Nebida môjmu 41 ročnému partnerovi mal takmer 3 roky azoospermiu. Po liečbe Clostilbegytom spermie prítomné boli od 12/2018. Počet 23mill/ml, patológia 95%, Motilita 30% (asthenozoospermia).

Začali sme teda riešiť dieťa - absolvované 2xIUI, neúspešne.

6/2019 IVF - ET neúspešne, 8/2019 KET neúspešne - embryá aktuálne nemáme.

Má podľa Vás zmysel skúšať pri aktuálnom spermiograme prirodzene počať?

V CAR spominali, že znížená motilita je "len" o 2%. Som nešťastná, počítala som s tým, že IVF je "záruka" úspechu.

Je podľa Vás reálne počať prirodzene pri danom spermiograme?

Chcela by som tomu dať šancu ale len v prípade, že tá šanca je reálna.

Ďakujem

Dobrý deň,

možnosť spontánneho oplodnenia pri uvedenom spermiograme vo vašom prípade je, pokiaľ samozrejme ovulujete a funkcia vajíčkovodov je v poriadku.

Šanca, že k otehotneniu dôjde prirodzene je ale nižšia vzhľadom na zhoršenú pohyblivosť spermií, hoci iba hraničnú.

Počet spermií podľa toho, čo píšete je v poriadku, morfológia taktiež.

Na presnejšie zodpovedanie vašej otázky by bolo potrebné mať k dispozícii viac informácii o vás aj vašom partnerovi, ktoré treba posúdiť ako celok (váš vek, ovariálna rezerva a pod.).

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková