Kedy môžem podstúpiť ďalšie IVF po neúspešnom KET?

Zodpovedané
3. aug 2020

Dobrý deň,

mám za sebou moje 5. neúspešné KET. Mám PCOS a anovulačné cykly. Počas tohto obdobia mi nebol zistený žiaden problém. Príprava na KET bola stále rovnaká - Estrogen, Progesteron, Fraxiparine a Anopyrin.

Kde môže byť problém?

Aké vyšetrenia by sme mali ešte podstúpiť?

Je nutná zmena liekov?

Robíte genetiku páru z krvi?

Centrum, ktoré navštevujeme nám už nenavrhuje žiadne ďalšie možnosti.

Kedy môžem podstúpiť ďalšie IVF po neúspešnom KET?

Aké vyšetrenia sú pred ním potrebné?

Aký je postup pri zmene centra?

Chcem prestúpiť k Vám do Iscare?

Ďakujem

Dobrý deň,

pacient si svojho ošetrujúceho lekára môže kedykoľvek ľubovoľne zmeniť. Pri opakovane neúspešných transferoch odporúčame zvážiť genetické vyšetrenie, hematológiu, endokrinológiu, imunológiu, intolerancie, odber NK buniek z maternice, event. vyšetrenie receptivity endometria /sliznice maternice/.

Zvyčajne po hormonálnej príprave odporúčame vyčkať s ďalšou liečbou 2 - 3 krvácania, pokiaľ krvácanie nemáte 2 - 3 mesiace. Tento čas možno efektívne využiť na diagnostiku.

S pozdravom