Je pred druhým IVF potrebné vyšetrenie reproimunológie?

Zodpovedané
21. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom vyšetrenia na reproimuno.

Mám PCOS a inzulínovú rezistenciu, užívam Siofor 500. Z dôvodu nepravidelného cyklu tiež aj Duphaston. Priateľ má morfológiu 1%. Podstúpili sme IUI, žiaľ neúspešne. Následne 1IVF. Z prvého KET žiaľ biochemické tehotenstvo a druhý KET neúspešný.

Po konzultácii sme došli k tomu, že treba najskôr vyšetrenie genetiku páru a tiež aj hematológiu. Termíny vyšetrení máme v 06/2023.

V prípade ak už budeme mať výsledky genetiky a hematológie nebolo by vhodné pre druhým IVF aj vyšetrenie reproimunológie?

Bolo nám povedané, že na to je čas a ešte to netreba, ale neradi by sme to podcenili.

Kedy je to prípadne potrebné alebo najvhodnejšie riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na vyšetrenie reprodukčnej imunológie sa akceptuje viacero indikácií. Jednou z nich je aj opakované zlyhanie embryotransferu.

Je možné, že Váš lekár predpokladá inú príčinu neúspechu doterajšej liečby, a preto sa pre indikovanie takéhoto vyšetrenia zatiaľ nerozhodol.

Držíme Vám palce.
MUDr. Iveta Stenová, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19