Mám vysokú hodnotu Anti-Müllerov hormónu. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
3. jún 2020

Dobrý deň,

mám vysokú hodnotu AMH - 7,3.

Boli sme už na dvoch stimuláciách a stále bolo málo vajíčok. Vždy do 5. dňa nám ostalo len jedno.

Aké vyšetrenia nám odporúčate?

Ako si môžme pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vysoké hodnoty AMH môžu znamenať syndróm polycystických vaječníkov. Zvyčajne odoberáme mužské pohlavné hormóny na potvrdenie diagnózy.

Bohužiaľ na odporúčania k neúspešným stimuláciám mám nedostatok informácií. Úspešnosť závisí od veku, váhy, pridružených ochorení, spermií. Tým pádom Vám neviem povedať, či nižšie uvedené Vám môže napomôcť, odporúčania sú vždy individuálne a závislé od vyššie spomínaných parametrov.

Pokiaľ sa vajíčka neoplodňujú, na našej klinike používame pri opakovaných stimuláciách aktiváciu vajíčok. V prípade, že sa vajíčka oplodnili, ale prestali sa vyvíjať pravdepodobne sa bude jednať o nižšiu kvalitu vajíčok alebo spermií. V prípade závady v spermiách možno použiť selekciu čipmi alebo magnetom.

Kvalitu vajíčok nevieme našimi metódami ovplyvniť - tu zvážiť zmenu liekov resp. protokolu v stimulácii - táto kvalitu síce neovplyvní ale možno zareagujete na iný protokol lepšie.

S pozdravom