Je počet získaných vajíčok obmedzený hodnotou AFC?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý deň,

mám 32 rokov a pri poslednej stimulácií mi dorástli iba 2 folikuly. Bojím sa, že sa to bude opakovať.

Je možné z hodnoty AFC (5+6) a hodnoty AMH (1.5) predpokladať počet folikulov a získaných vajíčok pri stimulácií na IVF?

Je počet získaných vajíčok obmedzený hodnotou AFC, alebo ich môže narásť aj viac?

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnoty AFC a AMH nám napomáhajú pri zostavovaní stimulačného protokolu. Ďalej zohľadňujeme vek, výšku a váhu ako aj predošlú liečbu.

Dávky liekov musíme nastaviť tak, aby sme sa pokúsili získať čo najväčší počet vajíčok a zároveň neohrozili pacientku takzvaným hyperstimulačným syndrómom.

Niekedy zostavíme protokol a pacientka na liečbu nezareaguje tak ako sa predpokladalo. Je pravda, že by som u Vás čakala viac folikulov.

V ďalšom cykle by som zvážila zvýšiť dávku lieku alebo podávaný liek zmeniť.

S pozdravom