Mohli tabletky Progesterone skresliť výsledok tehotenského testu?

Zodpovedané
9. nov 2019

Dobrý deň,

môj gynekológ mi naordinoval Progesterone LadeePharma 100 mg kvôli úprave cyklu, keďže sa snažíme o bábätko. Poslednú tabletu som užila 26.10.2019. Podľa jeho predpokladov, menštruácia sa mala dostaviť 5-10 dní od dobratia (brala som ich 5 dní).

Menštruáciu som do dnešného dňa nedostala. Ráno som si robila test a bol jasne pozitívny.

Mohli tablety výsledok skresliť?

Je potrebné test zopakovať?

Kedy je vhodné navštíviť gynekológa?

Ďakujem za odpoveď

Zdravím vás,

gestagén Progesterone, ktorý sa často zvykne používať na úpravu nepravidelného menštruačného cyklu by nemal skresliť výsledok tehotenského testu. Test si môžte ešte pre istotu zopakovať. Ak bude opäť pozitívny, stačí sa objednať na ultrazvuk k vášmu gynekológovi približne v čase, kedy vám menzes bude meškať asi 14 dní, aby na ultrazvuku bola viditeľná tehotenská dutinka, resp. už embryo. Samozrejme, pokiaľ by ste začali špiniť alebo mali bolesti v podbrušku, objednajte sa skôr.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková