Mám si dať Progesterone už na 15. deň?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

doktor mi predpísal Progesterone Ladeepharma 100 užívať 2x denne na 15. deň. 10 dní plus Inofolic,kvôli ovulácii.

Dnes na 14. deň cyklu som si urobila ovulačný test, ktorý je pozitívny. Väčšinou sa píše , že keď je ovulačný test pozitívny, tak ovulácia nastane do 24-48 hodín.

Mám si dať Progesterone už na 15. deň alebo radšej až na 16. - 17. deň?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

progesterón sa nasádza v 2. polovici menštruačného cyklu, no taktiež závisí i od dĺžky cyklu.

Ovulačné testy nie sú stopercentne spoľahlivé. Na vašom mieste by som sa riadila tým, čo vám odporučil váš gynekológ.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková