Prečo mám nízke hCG v strede cyklu?

Zodpovedané
8. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. 19.2 som bola na kyretáži, všetko dopadlo v poriadku. 8.3 som bola na kontrolu u svojho gynekológa, pozeral sono všetko ok. Bola som v strede cyklu tesne pred ovuláciou.

14 dní po ovulácii, čiže 21.3 som si robila tehotenský test, bol negatívny. Bol tam mikro duch, ale považovala som ho za negatívny. V ten deň mi prišla aj menštruácia, ktorá trvá už 15 dní (7 dní normálna, potom tmavohnedé, bledo hnedé, ružové špinenie pri utreti na WC). Včera čiže na 14 DC som bola u gynekológa, robil sono nič nevidel prečo stále špiním.

Som dokonca znova v strede cyklu, tesne pred ovuláciou (dominantný folikul 1, 9 cm). Zobral mi včera hodnoty na hCG a CRP. CRP vyšlo negatívne a hCG 31, dokonca keď som si včera urobila tehotenský test, tak sú tam pekne čiarky.

Viem, že normálne tehotenstvo to byť nemôže keďže styk sme mali naposledy 11.3 a odvtedy nie.

Čo sa deje?

Ďakujem

Dobrý deň,

to sa bohužiaľ nedá zistiť z jednej hodnoty hCG. Je potrebné sledovať dynamiku. To znamená zopakovať odber s odstupom pár dní, aby sme vedeli či hCG rastie alebo nie. Podľa toho sa dá predpokladať o čo ide.

Dr. Rybánska