Nízke hCG

29. mar 2023

Ahojte, chcem sa spýtať..
Menštruácia mi meškala, test som mala negatívny.
Navštívila som gynekológa, spravil sono ale nič nevidel tak zobral krv. Podľa výsledkov by som mala byť tehotná, mám zvýšené hcg, ale veľmi nízke vzhľadom na to v ktorom tt som.
No zároveň viem podľa testov, že ovuláciu som mala posunutú na 27 DC.
Teda takmer o 2 týždne.
Mala by som byť v 6-7tt ale reálne som len 4-5tt.
Dosť ma však vystrašil, že nemám od toho čakať nič dobré.
Stretli ste sa s tým niektorá? Môže to dopadnúť dobre?

majamat
29. mar 2023

hcg zodpoveda dlzke tehu od oplodnenia, nie od poslednej ms. cize ako pises, referencne hodnoty pre eba platia mozno na 4-5tt.
v4tt je spodna hraniva 5 a v 5tt je 18, co je pomerne nizka hodnota. v tpmto obdobi sa hcg estelen zacina tvorit, preto nemusi byt vysoke

matullienka
29. mar 2023

Určite by som trvala na ďalšom odbere o 2-3 týždne a aj na sone potom uvidí viac. Určite sa teraz kvôli tomu nestresuj, to ti určite neprospieva. A keď s istotou vieš že ovu bola až 27 DC tak je to potom v poriadku držím palce

petamich
29. mar 2023

uvidis 🤷‍♀️ jedna hodnota podla mna nie je vypovedna, musi odobrat este raz, aby vedel, ci klesa alebo stupa - ak stupa este z toho moze byt prosperujuce tehotenstvo, ak klesa tak zial asi biochemicke

drzim paste!

ildiko36
30. mar 2023

Neviem sice kolko si mala hcg, ja som mala v den keď som mala dostať ms len 38,povedal dr že este ťažko povedať ako to bude rasť hcg, dal mi duphaston.O tyždeň spravili v znova odbery a hcg klesol na 14.povedal ze potratim.Na sone tiež nič nevydel, bolo to biochemicke tehotenstvo.Ale v tvojom pripade to nemusí byť

andreatytler
30. mar 2023

Kazal ti prist znovu ka dalsi krvy test? Jeden test nic nezamena. Nemoze podla toho sudit. Ak ti nekazal znovu prist, chod si do labaku dat urobit test ako samopatca. Dobre tehotenstvo je ked sa hcG zdojnasobi kazdych 48 hodin.

jarkam721
30. mar 2023

Nápodobne. Potratila som

lenusa20
30. mar 2023

Ak ty si si istá, že si ovu mala neskôr a to teda o dosť neskôr, tak sa odražaj od toho. Trošku mi príde divný prístup doktora, ktorý zjavne nepočúva čo mu ty hovoríš, alebo neberie vážne to čo hovoríš a teda info o posune ovu. U mňa to vždy bolo opačne. Krátky cyklus a skorá ovu. A nestalo sa mi aby dr nebrala ohľad na to čo hovorím. Aj teraz som tak otehu a vypočítava sa mi TP podľa ovu+sona. Už som v 22tt a od začiatku ma ale na morfo posúvajú ešte skôr, že či som ešte skôr neotehu. Až by sme mali brať ohľad na MS tak by som bola ešte len 20ttmax21. Takže kľud, dôležité je ako pôjde hcg hore. A potom na morfogickom usg v 12-14tt ti to upresnia. Aj keď ťa asi celé tehu bude tvoj dr strašiť, že mešká bábo o dva týždne. Uvidíš. Držím prsty, aby ti to dobre dopadlo.

ivanak149
2. apr 2023

Mne dr brala krv 36den cyklu (mávam od 28az35) lebo nič nevidela. HCG som mala takmer 700 tak mi pre istotu znovu vzala o týždeň krv a bolo vyše 5000. A tiez povedala pri prvom vysetreni že to vyzerá tak na 3-4 týždeň a potom sa to upravilo na 6-7 ako aj vychádzal

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre