Vyšetrenie vajcovodov a svrbenie na pošve. O aký problém ide?

Zodpovedané
3. júl 2020

Dobrý deň,

v pondelok som absolvovala vyšetrenie vajcovodov ultrazvukom. Všetko dopadlo v poriadku. Od tohto vyšetrenia pociťujem svrbenie na pošve.

O aký problém ide?

Mohlo svrbenie spôsobiť vyšetrenie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

svrbenie býva typické pre kvasinkovú infekciu. Odporúčam gynekologické vyšetrenie. Nepredpokladám, že svrbenie prišlo dôsledkom ultrazvuku, jedine že by ste alergicky zareagovali na latex alebo vyšetrovací gél.

S pozdravom