Z čoho mám svrbenie pyskov?

Zodpovedané
12. nov 2021

Dobrý deň,

mala som veľké svrbenie v pošve a bola som aj u svojej gynekologičky. V utorok mi dala Macmiror tablety. Vraj je to asi zápal, výsledky budú až pondelok. Je to už trošku lepšie, ale svrbia ako keby pysky z vonka. Aj koža. Nie veľmi, ale je to také nepokojné. Keď chodím, tak to viac pociťujem.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide pravdepodobne o infekciu, ktorá sa rozšírila aj na vonkajší genitál. Macmiror užívate iba od utorka, balenie obsahuje 12 globúl. Nie ste ani v polovici balenia. Sama udávate, že je Vám trochu lepšie. Treba preto pokračovať v užívaní a na základe výsledkov sterov bude všetko jasnejšie. Pokiaľ bude potrebné, zmení sa ordinovaná terapia podľa výsledkov.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník