Čo pomôže na mliečnu chrastu u bábätka?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

moja štvormesačná dcérka má na hlavičke mliečnu chrastu. Pani doktorka nám dala iba salicylovú masť, že jej to máme iba potierať a vyčesávať. Do vláskov používame ešte aj Babé šampón pre deti. Vyčesávame jej ju 2x denne, ale nevieme sa jej zbaviť. Prešlo jej to už aj na uši a krk.

Pomôžu napríklad odvary byliniek a kúpele v nich?

Je ešte niečo iné, čo môžete odporučiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dcérku ešte kojíte, bolo by dobre upraviť Vašu stravu tak, aby ste nejedli mastné, vyprážané, pikantné korenené jedlá, sladkosti (aj med a prírodné sladidlá), kávu, alkohol, mliečne výrobky, morské plody.

Vaša strava by mala obsahovať dostatok tepelne upravenej zeleniny, mäso, mäsové vývary, ryby, v malej miere surovú zeleninu a ovocie. Strava by mala byť viac-menej mdlej chuti a bez výrazných chuťových extrémov.

Ak je dcérka na umelej výžive a aj keď začnete zavádzať príkrmy, mala by to byť spočiatku len varená mrkva, zemiak, kaleráb, prípadne ryža. Ideálne v biokvalite. Rovnako aj pre bábätko platí, že strava by mala byť mdlej chuti, bez výrazných chuťových extrémov.

Určite by som odporúčala pokračovať so salicylovou masťou aj Bebé šampónom, ale sú určené len na vonkajšiu liečbu, t.j. na liečbu následku. Ak sa to Vašej dcérke rozširuje, bolo by dobre zistiť príčinu a preliečiť to aj vnútorne pomocou bylín. Tie by som Vám však mohla odporučiť len na základe diagnostiky, musela by som dcérku vidieť.

Ak by ste potrebovali viac informácí, prosím kontaktujte ma e-mailom alebo telefonicky.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/