Mliečna chrasta alebo seborea - kedy to už skončí?

0kristina0
27. jan 2019

Ahojte, potrebujem poradit ak mate skusenost. S tymto sa trapime od narodenia, dcera ma 2,5 r a stale sa toho nevieme zbavit. Najprv sme skusali zarabany olivovy olej z lekarne, potom zarabanu salycilovu mast, sampon Babe na mliecnu chrastu a teraz som skusila ospevovany krem od biodermy a nic nam nepomaha. Supiny sa jej tvoria aj za uskami a v zahyboch ucha. Kozna to nijak neriesi, povedala ze je to uplne normalne u deti. Dockam sa toho, ze sa jej to prestane tvorit?

0kristina0
autor
27. jan 2019
prevenar
27. jan 2019

..je na to sampon, ktory pomaha pri tomto stave , zaklad je ,ze to musis mechanicky zoskriabat dole a tak ocistit kozu a na co najcistejsiu kozu pouzi ten sampon. uplne zmiznutie moze trvat roky.

0kristina0
autor
27. jan 2019

@prevenar ako sa vola sampon, ved ja jej to po kazdej aplikacii vycesavam ale uz to ide na nervy, dcera ma dlhe vlasy a velakrat nespolupracuje

montemotherone
27. jan 2019

@0kristina0 ja som to malému umývala dlho tým špeci šampónom a nič. Potom som raz natrela olivovým olejom, nechala pôsobiť, a dôkladne vyčesala, vyškrabkala... A bol pokoj 🙂

0kristina0
autor
27. jan 2019

@montemotherone toto co popisujes som uz robila x krat a stale sa jej to tvori

vivien16
27. jan 2019

@0kristina0 na mliečnu chrastu šampón babe, ale nič moc... nám pomohla salicylova masť.

montemotherone
27. jan 2019

@0kristina0 a je to určite mliečna chrasta? Nie je to ekzém? Asi treba skúmať aj vplyv "zvnútra". Potravinovú intoleranciu, alergiu...

prevenar
27. jan 2019

@0kristina0 neviem uz ..vygoogli 🙂 ..nemas to vycesavat, to nestaci ..musis to zoskriabat na kozu niecim pevnym . napriklad lyzicka na dezerty, alebo nieco take ..co ma pevnu - tenku hranu, ale nie ostru. vsetko co sa da musis oskriabat dole ..potom osetrit a ono sa to zacne hojit a miznut. nesmies nechavat na kozu tu vrstvu tuku.

lucyluv
27. jan 2019

Ja som toto mala v detstve, treba to odstraňovať a vycesavat stále. Nič iné mi na to nedávali, časom zmizlo same

0kristina0
autor
27. jan 2019

@prevenar ja nie som retardovana, jasne ze som jej to zakazdym zoskrabala a nasledne vycesala, vygooglit si viem x samponov ale ja potrebujem konkretny s ktorym mas dobru skusenost

0kristina0
autor
27. jan 2019

@montemotherone videla to nasa pediatricka aj kozna a obe tvrdia ze je to mliecna chrasta

hrmiona
27. jan 2019

Synovi sa to objavilo asi v 2 mesiacoch.Tiež som mazala kadečím mastným a vyčesavala a nepomáhalo.Až som raz natrela Bepanthen senziderm krém a pri vyčesavani sa to krásne začalo lúpať od kože.Za pár dni to mal dole.

0kristina0
autor
27. jan 2019

@hrmiona mne to ide dole lahko so vsetkym co som napisala, u nas je problem ten, ze sa jej to stale nanovo objavuje a cely kolobeh opakujeme znova a znova

pininka
27. jan 2019

@0kristina0 my sme mali kyselinu mliečnu od Bioderma, ktorá je na to, ale najstaršiemu synovi nepomohlo ani toto. Mal to ešte v piatich rokoch. Potom sa to našťastie stratilo.

prevenar
27. jan 2019

@0kristina0 ..to je dobre ,ze nie si retardovana 🙂

shirika
29. mar 2019

My sme sa toho zbavili pomocou Aloe SOS spreja v kombinacii s Bioderma pripravkami. Vecer 1/2 hodinu pred kupanim sme natreli Bioderma krem, umyli samponom (nic som nezoskrabavala nasilu, len co sa zmylo), potom ked som videla, ze su tie chrasty suche, nastriekala som to Aloe sprejom. Ten som davala aj viac krat za den, ako mi napadlo. Zmizli uplne, pekna kozicka zostala a uz sa nevracaju na vyliecenych miestach. Este mame 2 male loziska, postupne ich likvidujem 🙂 Maly ma 4,5mesiaca.

matik3110
29. mar 2019

Nam na to najviac zabral sampon Epoch od Nuskinu a detský Excipial.. hned to slo dole.. po neviem kolkych pokusoch s milion vyrobkami, ktore nezaberali som bola za to vdacna 🙂

0kristina0
autor
30. mar 2019

@matik3110 mne to ide tiez dole s olejcekmi a kremom s bioderma ale zakazdym sa to vrati a tomu chcem zabranit

matik3110
31. mar 2019

@0kristina0 skuste ten sampon co som pouzivala, ja ho odporucam kazdej mamicke co ma takyto problem.. nam sa to viac nevratilo 🙂

jimmyl
22. apr 2019

Ja mám pri malej presne ten istý problém, kožná tiež hovorí len natierať a vycesavat, po čase vraj vymyzne. Len neviem kedy už máme 2 roky, rada by dom sa toho zbavila.

petuska1113
30. apr 2019

@0kristina0 dobry den neviem ci ste problem vyriesili ale vrelo vam odporucam mast vitella ictamo. Nam stradne pomohol . Ak by ste mala zaujem mizem vam ho posunut. Je este v zaruke a ja ho uz nepotrebujem.

petuska1113
30. apr 2019

@jimmyl ak by ste mala zaujem mozem vam posunut krem vitella ictamo ktory som pouzivala pri mojom synovi velmi nam pomohol. Po 4-5 pouzitiach bolo po probleme.

jimmyl
2. máj 2019

@petuska1113 koľko by stál?

petuska1113
2. máj 2019

@jimmyl dala som zanho okolo 7,50 eur a chyba z neho ani nie stvrtka tak ak mate zaujem posuniem vam ho za 4 plus postovne.

jimmyl
2. máj 2019

@petuska1113 ako ste ho používali? Natrieť na hlávku na nejaký čas? My to máme po celej hlavke, suché šupiny.

maca283
2. máj 2019

@0kristina0 Ešte by som ja odporučila šampón s justu San aktív Mam skúsenosť že mohol len cena je 23,40 ale vydrží je hustý tak netreba dávať vela Pozrite si www. just.sk

jimmyl
2. máj 2019

@petuska1113 Zobrala by som si ho aspoň vyskúšam.

petuska1113
3. máj 2019

@jimmyl ok poslite mi adresu poslem vam ho na dobierku. Vzdy som mu to natrela okolo 14-15 poobede a mal to do vecera. Ostava po tej paste biely film na kozi a tazko sa zmyva ale pomaha velmi. Vzdy som davala kazdy druhy den a potom som pockala kym sa uplne vymyl

jimmyl
3. máj 2019

@petuska1113 písala som správu