Je v poriadku tantrická masáž u fyzioterapeuta, ktorý sa zaoberá čínskou medicínou?

Zodpovedané
9. máj 2023

Dobrý deň,

mám dlhodobé psychické a aj fyzické problémy, preto som sa rozhodla navštíviť fyzioterapeuta, ktorý sa dlhodobo zaoberá čínskou medicínou. Masáž bola bolestivá, postláčal mi x bodov, uľavilo sa mi. Pri poslednej masáži mi navrhol tantrickú masáž. Podľa neho mám veľa ,,zlej energie" na pohlavných orgánoch. O tantrickú masáž vlastne ani nešlo, len mi postáčal body vo vnútornej časti. Cítila som veľkú bolesť a z časti sa mi uľavilo.

Je takýto druh masáže v poriadku?

Nešlo o zneužitie?

Ďakujem

Dobrý deň,

či išlo, alebo nešlo o zneužitie neviem posúdiť. To viete posúdiť len vy podľa celkového správania sa fyzioterapeuta.

Možno len zanedbal Vašu prípravu a nevysvetlil Vám, že ako to bude prebiehať. Ale keď sa Vám uľavilo, treba sa zamerať na to a vidieť v tom to dobré.

Pocit, že išlo o zneužitie mohol byť vyvolaný aj nejakými Vašimi negatívnymi skúsenosťami z minulosti, ktoré blokovali tok energie v podbrušku. Po ich uvoľnení sa Vám mohli vynoriť staré negatívne skúsenosti a spomienky.

Je to asi aj pre Vás ponaučenie Ak budete v budúcnosti chcieť absolvovať podobné spôsoby terapie, treba sa vopred dobre informovať o tom, že ako bude terapia prebiehať, aby ste sa mohli rozhodnúť, či Vám vyhovuje alebo nie.

Majte sa krásne!

Ľubica Stanovská
certifikovaný praktik tradičnej čínskej medicíny
mobil: +421 905 795 501
e-mail: sinomedika@gmail.com
web: www.cinska-medicina-bratislava.sk/